ترانسفورماتور

راهنمای خرید ترانسفورماتور ایران ترانسفو

راهنمای خرید ترانسفورماتور ایران ترانسفو

با توجه به تفاوت ولتاژ برق تولید شده در نیروگاه ها و مقدار ولتاژ مورد نیاز برای مصارف مسکونی و صنعتی دستگاهی مورد نیاز است تا بتواند این اختلاف ولتاژ را جبران کرده و میزان جریان مورد نیاز را در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد. ترانسفورماتورها که با هدف تغییر ولتاژ و جریان به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند، برای بهره بری های گوناگون با مقدار ولتاژ متفاوت تولید می شوند که هر یک شرایط نصب مختص به خود را دارند. خرید ترانسفورماتور مناسبی که بتواند نیاز های مصرف کننده را برطرف کند و علاوه بر کیفیت بالا، طول عمر بالاتری نیز داشته باشد، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در خرید ترانسفورماتور مناسب ابتدا لازم است ترانسفورماتور مناسب خود را انتخاب کنید. فاکتور های مهمی از جمله ولتاژ های ورودی و خروجی، مقدار قدرت، ساختمان ترانسفورماتور و تجهیزات خنک کنندگی در انتخاب و خرید ترانسفورماتور مورد توجه قرار می گیرند. در این جا قصد داریم درباره راهنمای خرید ترانسفورماتور ایران ترانسفو بیشتر با شما سخن بگوییم؛

راهنمای خرید ترانسفورماتور ایران ترانسفو

با توجه به پروسه صنعتی شدن و نیاز اکثر بخش ها به جریان برق، استفاده از ترانسفورماتورها رونق بسیاری گرفته است. شرکت های متفاوتی در راستای تولید ترانسفورماتور فعالیت دارند، با این حال شناخته شده ترین نام در این خصوص شرکت ایران ترانسفو می باشد که با سابقه ای بیش از نیم قرن توانسته است رضایت مشتریان خود را با ارائه محصولات خوب و با کیفیت جلب کند. ترانسفورماتور های ایران ترانسفو در مدل های متفاوتی اعم از ترانسفورماتور توزیع، ترانسفورماتورهای قدرت، ترانسفورماتور ویژه و ترانسفورماتورماتور سه فاز و تک فاز عرضه می شوند. برای خرید ترانس مورد نظر خود لازم است از افراد خبره که از استاندارد های تصویب شده توسط توانیر اطلاع دارند کمک بگیرید و با توجه به حساسیت این دستگاه ها از انتخاب ترانسفورماتور مناسب مطمئن باشید. ترانسفورماتورهای ایران ترانسفو را با استفاده از عواملی که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت می توان انتخاب کرد.

 • ولتاژ های ورودی و خروجی: در بخش های متفاوت با توجه به سیستم الکتریکی ولتاژ های متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرد. ممکن است گاهی بخش مورد نظر به مقدار ولتاژ کمتر از ولتاژ موجود در خطوط انتقالی انرژی نیاز داشته باشند و یا برعکس. به همین خاطر در دست داشتن میزان ولتاژ که از خطوط به ترانسفورماتور وارد می شود (ولتاژ ورودی) و ولتاژی که از ترانسفورماتور خارج می شود (ولتاژ خروجی) نقش مهمی را در خرید ترانسفورماتور ایفا می کند.
 • درجه قدرت: درجه قدرت ترانسفورماتور میزان قدرتی است که دستگاه در حداکثر توان خود بدون آسیب به قطعات دستگاه می تواند تامین کند که بر حسب KVA (کیلوولت آمپر) بیان می شود که با در دست داشتن میزان جریان و ولتاژ به راحتی قابل محاسبه می باشد.
 • تعداد فاز: ترانسفورماتور های ایران ترانسفو به جهت تعداد فاز به دو دسته تک فاز و سه فاز قابل تهیه می باشند. این دو حالت را می توان به یکدیگر تبدیل کرد به عبارتی در برخی از مواقع با بستن سه ترانسفورماتور تک فاز به یکدیگر یک ترانسفورماتور سه فاز ایجاد می شود که عملکرد آن یکسان است تنها عاملی که از این کار به طور گسترده جلوگیری می کند فضای زیادی است که این روش نیاز دارد، چرا که ترانسفورماتور سه فاز فضای کم تری اشغال کرده و بهینه تر می باشد. با این حال بهتر است با توجه به جریان بخش مورد استفاده ترانسفورماتور مناسب آن را انتخاب کنید. برای مثال برای ترانسفورماتور سه فاز بهتر است از جریان سه فاز استفاده شود تا سه جریان تک فاز.
 • کاربرد ترانسفورماتور: ترانسفورماتورها با اهداف گوناگونی تولید می شوند. برای مثال اگر تنها قصد تغییر ولتاژ را دارید باید از ترانس های فزاینده و یا کاهنده استفاده کنید یا اگر قصد استفاده از ترانس برای کمک به شبکه های توزیع برق را دارید می توانید از ترانسفورماتور قدرت و یا ترانسفورماتور توزیع استفاده کنید. شناسایی نیاز خود برای استفاده از ترانس اهمیت زیادی در مسیر انتخاب ترانسفورماتور برای شما دارد.
 • سیستم خنک کنندگی: در ترانسفورماتور ها مقداری از جریان به دلیلی مقاومت سیم ها و یا مواد به کار رفته در هسته به صورت گرما اتلاف می شوند که برای جلوگیری از گرم شدن ترانس از روغن و یا هوا برای خنک کردن هسته و سیم پیچ ها استفاده می شود. با توجه به منطقه ای که ترانسفورماتور در آن نصب می شود میتوان از هر یک از این سیستم ها استفاده کرد. در مناطقی که احتمال خطر آتش سوزی وجود دارد می توان از ترانس های خشک (سیستم خنک کنندگی با هوا) و در عوض در مناطق مرطوب به دلیل عدم نیاز به بررسی های دوره ای می توان از ترانس روغنی استفاده نمود.

برای اطلاع از مشخصات فنی محصولات ایران ترانسفو همچنین لیست قیمت آنها می توانید به لیست قیمت ایران ترانسفو مراجعه کنید. از طرفی شما می توانید با شماره های موجود در وبسایت گستره آبی نمایندگی ایران ترانسفو تماس حاصل فرموده و از بروزترین قیمت ها، شرایط خرید و البته مشاوره رایگان راهنمای خرید ترانسفورماتور ایران ترانسفو مناسب شما اطلاع حاصل فرمایید.

خرید ترانسفورماتور فزاینده

این ترانسفورماتورها به عنوان ترانسفورماتوری شناخته می شود که میزان ولتاژ ثانویه در آن ها از مقدار اولیه بیشتر می باشد. الزامات ترانسفورماتور فزاینده بر روی قیمت آن تاثیر می گذارد از این رو تهیه ترانس هایی که کیفیت پایینی دارند می تواند موجب آسیب های جبران ناپذیری به دستگاه شما شود. قیمت این ترانسفورماتورها از آن جایی که در جهت تغییر ولتاژ مورد استفاده قرار می گیرد و ولتاژ مهم ترین فاکتور در خرید ترانسفورماتور فزاینده دارد، در نظر گرفته می شود. با توجه به مکان نصب این محصول و همچنینی شرایط بهره بری که در بخش قبل به آن اشاره شد می توانید ترانسفورماتور مناسب را انتخاب کنید. این ترانس های که در گروه ترانسفورماتور توزیع قرار می گیرند معمولا در ابتدای خطوط انتقالی برای جلوگیری از افت فشار نصب می گردند.

خرید ترانسفورماتور کاهنده

ترانسفورماتورهای کاهنده نقطه مقابل ترانسفورماتور های فزاینده می باشند که برای کاهش میزان ولتاژ به کار می روند. برای خرید ترانسفورماتور کاهنده لازم است تا ابتدا میزان ولتاژ ثانویه بررسی شود زیرا بازه ولتاژ مورد استفاده معمولا بین 120 تا 270 ولت می باشد. میزان قدرت ترانسفورماتور باید اندکی بالاتر از میزان قدرت دستگاه مورد استفاده باشد. برای مثال اگر قدرت دستگاه 40 وات باشد می توانید از ترانسفورماتور 50 واتی استفاده کنید که نسبت به ترانسفورماتوری که توان 100 واتی دارد کوچکتر و مقرون به صرفه تر می باشد.

خرید ترانسفورماتور قدرت

ترانسفورماتور قدرت یکی از انواع ترانسفورماتوری است که برای انتقال انرژی الکتریکی در هر بخش از مدار الکتریکی یا الکترونیکی بین ژنراتور و مدارهای اولیه توزیع مورد استفاده قرار می گیرد. انواع ترانسفورماتور به سه دسته ترانسفورماتور قدرت کوچک، ترانسفورماتورهای قدرت متوسط و ترانسفورماتورهای قدرت بزرگ تقسیم می شوند. در خرید ترانسفورماتور قدرت علاوه بر موارد ذکر شده در بخش های قبل لازم است به اندازه آن نیز توجه شود. مشخصات ترانسفورماتور های قدرت با توجه به شرایطی که ترانس در آن نصب می شود، متفاوت هستند. برای مثال اگر ترانس قرار است در فضای باز نصب شود لازم است تا از موادی استفاده شود که توانایی هماهنگی با محیط را داشته باشند که موجب می شود جنس قطعات در شرایط متفاوت تغییر کند و به عنوان عاملی موثر بر روی قیمت در نظر گرفته شود. ترانسفورماتورهای قدرت ایران ترانسفو شامل: ترانسفورماتور های موبایل، ترانسفورماتورهای قدرت کوچک، ترانسفورماتور های قدرت متوسط، ترانسفورماتور قدرت بزرگ، راکتور شنت و راکتور سری می باشد.

پرسش های متداول راهنمای خرید ترانسفورماتور ایران ترانسفو

 1. چگونه می توان ترانسفورماتور قدرت مناسب را انتخاب کرد؟ با در دست داشتن مقدار ولتاژ و جریان و با توجه به شرایط بهره بری می توان ترانسفورماتور مناسب را انتخاب کرد.
 2. آیا شرایط محیطی به عنوان عاملی در خرید ترانسفورماتور در نظر گرفته می شود؟ با توجه به شرایط محیطی، سیستم عایق و خنک کنندگی ترانس متفاوت می باشد که می تواند بر روی قیمت محصول تاثیر بگذارد.
 3. قدرت ترانسفورماتور چگونه محاسبه می شود؟ توان یا قدرت ترانسفورماتور با استفاده از ولتاژ و جریان و حاصل ضرب این دو متغیر به دست می آید.
 4. بهترین کارخانه تولید ترانسفورماتور کدام است؟ ایران ترانسفو با سابقه طولانی مدت در این حوزه شناخته ترین نام می باشد.
 5. آیا می توان از جریان تک فاز برای ترانسفورماتور سه فاز استفاده کرد؟ با اتصال یه جریان تک فاز می توان از ترانسفورماتور سه فاز استفاده کرد.
 6. اصلی ترین بخش های ترانسفورماتور کدام است؟ بخش های اصلی ترانسفورماتور شامل هسته و سیم پیچ ها می شود.
 7. هزینه ترانسفورماتور کاهنده چقدر است؟ قیمت ترانسفورماتور ها متاثر از عوامل متعددی مانند هسته، سیم پیچ ها، جریان ورودی و خروجی می باشند.
 8. سیستم خنک کنندگی ترانسفورماتور ها چه تاثیری بر روی قیمت می گذارد؟ ترانسفورماتور ها به دو صورت خشک و روغنی در دسترس هستند که هر یک با توجه به بررسی های دوره ای و نیاز به تعویض الزامات هزینه های متفاوتی را رقم می زند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *