سیم و کابل

10 سیم مفتولی پرطرفدار و پربازدید در گستره آبی

10 سیم مفتولی پرطرفدار و پربازدید در گستره آبی

راه انتقال جریان الکتریسیته بدون دردسر و ایمن استفاده از انواع سیم و کابل برق می باشد که هدایت الکتریکی را با کمترین تلفات ممکن به عهده می گیرند و در زندگی روزمره ما بزرگترین نقش را ایفا می کنند. از چراغ کوچکی که روشن می کنیم تا آبی که می نوشیم بدون بهره گیری از جریان الکتریکی امکان پذیر نیست. از این رو به هنگام استفاده و خرید سیم و کابل برق می بایست اطلاعات مورد نیاز برای انتخاب بهترین سیم برق و کابل برق را در اختیار داشته باشیم و با دید باز از این محصولات برای بهره برداری مد نظر خود استفاده نماییم. در اینجا 10 سیم مفتولی پرطرفدار و پربازدید در گستره آبی در سری NYA را که دارای هادی مسی با عایق PVC است را برایتان معرفی می نماییم. این محصولات که سیم های برق سبک به حساب می آیند دارای دسته تک مفتولی و چند مفتولی هستند و همانطور که مشاهده می کنید 5 سیم مفتولی NYA و 5 سیم چند مفتولی NYA پربازدید و پرطرفدار برایتان در اینجا معرفی گردیده اند. با ما همراه باشید تا بیشتر درباره این محصولات بدانید.

اگر زمان کافی برای خواندن این مقاله را ندارید، کافیست با مشاوران گستره آبی تماس بگیرید.

10 سیم تک مفتولی و سیم چند مفتولی پرطرفدار و پربازدید در گستره آبی

سیم مفتولی 1 در 10 روکش PVC

این سیم برق غیر قابل انعطاف و تک رشته است. در واقع یک رشته سیم مفتولی به حساب می آید که می تواند از هادی مسی یا آلومینیومی بهره برد که دارای سطح مقطع ۱۰ میلی متر مربع است. هادی به کار گرفته شده برای این سیم برق روکش دار در کلاس ۲ تهیه می شود و تمامی ترکیبات مس٬ آلومینیوم و آلیاژهای آن را شامل می شود. عایق به کار گرفته شده در این سیم برق خشک دارای ضخامت ۱ میلی متر می باشد و قطر این سیم تک رشته ۳.۵۷ میلی متر می باشد. قطر خارجی هادی و عایق با هم برای سیم مفتولی ۱*۱۰ سری NYA معادل ۵.۶ میلی متر است. ولتاژ نامی نیز برابر با ۴۵۰/۷۵۰ ولت در نظر گرفته می شود.

سیم مفتولی 1 در 1.5 روکش PVC

سیم های مفتولی برای سیم کشی ثابت از جمله سیم کشی در لوله و فضاهای خشک بسیار مناسب هستند و یکی از این سری سیم های مفتولی پرطرفدار شامل سیم برق ۱*۱.۵ می شود که از یک رشته مفتول مسی یا آلومینیومی به قطر ۱.۴۲ میلی متر برخوردار است. از طرفی این سیم آلومینیومی یا سیم مسی که نام گذاری آن بسته به نوع هادی به کار گرفته شده متفاوت خواهد بود٬ دارای سطح مقطع ۱.۵ میلی متر مربع می باشد. ضخامت عایق برای این سیم خشک ۰.۷ میلی متر است.

سیم مفتولی 1 در 4 روکش PVC

سیم مفتولی 1 در 4 همانطور که از آن پیداست دارای یک رشته مفتول مسی یا آلومینیومی است که در کلاس ۲ تهیه شده است. این سیم روکش پلاستیک دارای سطح مقطع ۴ میلی متر مربع است و تنها یک رشته دارد. هادی مفتولی به کار گرفته شده در این سیم برق دارای قطر ۲.۲۷ میلی متر و ضخامت عایق نیز ۰.۸ میلی متر می باشد. قطر خارجی سیم ۱*۴ همچنین معادل ۳.۹ میلی متر می باشد.

سیم مفتولی 1 در 0.75 با روکش PVC

سیم خشک مفتولی ۱*۰.۷۵ با روکش پی وی سی دارای یک هادی غیر قابل انعطاف از جنس مس است که این تک رشته از سطح مقطع ۰.۷۵ میلی متر بهره مربع بهره می برد و همچنین می بایست اشاره نماییم که عایقی به ضخامت ۰.۶ میلی متر روی هادی مفتولی مسی به قطر ۰.۹۸ میلی متر قرار گرفته است و نهایتا سیم برق ۱*۰.۷۵ دارای قطر ۲.۲ میلی متر تخمین زده شده است. سطح ولتاژ نامی برای این سیم برق ۳۰۰/۵۰۰ ولت در نظر گرفته می شود.

سیم مفتولی 1 در 0.5 با روکش PVC

سیم مفتولی ۱*۰.۵ دارای یک رشته هادی مسی است که در این سیم برق از قطر ۰.۸ میلی متر بهره می برد و سطح مقطع این سیم خشک مسی ۰.۵ میلی متر مربع می باشد و عایق پی وی سی روی این هادی مسی دارای ضخامت ۰.۶ میلی متر در نظر گرفته شده است و قطر خارجی برای سیم برق مسی ۲ میلی متر تخمین زده شده است. ولتاژ نامی برای این سیم مفتولی 1 در 0.5 با روکش PVC معادل ۳۰۰/۵۰۰ ولت محاسبه گردیده است.

سیم چند مفتولی 1 در 120 روکش PVC

سیم های مفتولی یکی از انواع سیم برق پرکاربرد به حساب می آیند که امروز با پیشرفت تکنولوژی در انواع و اقسام تهیه می شود برای بهره برداری در ساختمان های مسکونی٬ تجاری و البته حتی صنعتی پرکاربرد است. این سیم دارای چند مفتول است که در نظم خاصی تابیده شده اند و سیم خشک NYA را تشکیل می دهند. این سیم برق ۱*۱۲۰ دارای هادی مسی٬ روکش پی وی سی و همچنین الیافی روی این عایق که قیراندود شده اند می باشد. همانطور که پیشتر اشاره کرده ایم غیرقابل انعطاف است. در این سیم برق تنها یک رشته وجود دارد و هر رشته از ۳۷ مفتول بهره می برد و سطح مقطع این سیم چند مفتولی معادل ۱۲۰ میلی متر مربع است. هر رشته سیم مفتولی دارای قطر ۲.۰۳ میلی متر می باشد و نهایتا با عایق PVC پوشانده می شوند که ضخاما عایق ۱.۶ میلی متر است. قطر خارجی سیم خشک مد نظر ما در اینجا ۱۷.۲ میلی متر می باشد. برای مصارف عمومی و سیم کشی ثابت به کار می رود.

سیم چند مفتولی 1 در 6 روکش PVC

سیم های چند مفتولی از دسته سیم های با روکش پلاستیکی می باشند و همانطور که می توانید از روی نام این سیم خشک حدس بزنید دارای یک رشته با ۷ سیم مفتولی مسی به قطر ۱.۳۸ میلی متر می باشد که هادی مسی آن غیر قابل انعطاف است و همچنین پس از کنار هم قرار گرفتن سطح مقطع کلی سیم برق معادل ۶ میلی متر مربع خواهد بود. از طرفی روی این سیم غیر قابل انعطاف یک عایق به ضخامت ۰.۸ میلی متر قرار می گیرد و نهایتا منجر به قطر خارجی معادل ۴.۸ میلی متر می گردد.

سیم چند مفتولی 1 در 400 روکش PVC

سیم چند مفتولی ۱*۴۰۰ دارای هادی مسی و آلومینیومی است که به صورت غیر قابل انعطاف در کلاس ۲ از رشته های مسی٬ آلومینیومی و یا آلیاژهای آن تهیه می شوند و تابیده شده و نهایتا ۶۱ مفتول هر یک به قطر ۲.۸۵ میلی متر تابیده شده است. این سیم چند مفتولی دارای سطح مقطع ۴۰۰ میلی متر مربع است و البته برای این سیم برق از عایق پی وی سی با ضخامت ۲.۶ میلی متر بهره برده می شود و قطر خارجی ۳۱ میلی متر است. ولتاژ نامی برای این سیم برق ۴۵۰/۷۵۰ ولت تخمین زده شده است.

سیم چند مفتولی 1 در 25 روکش PVC

سیم چند مفتولی ۱*۲۵ NYA مد نظر ما در اینجا دارای یک رشته متشکل از ۷ مفتول مسی است که هر رشته مفتول دارای قطر ۲.۱۴ میلی متر است و نهایتا این سیم برق خشک ۱*۲۵ چند مفتولی با یک عایق پی وی سی به ضخامت ۱.۲ میلی متر پوشانده می شود و این سیم ها از قطر خارجی ۸.۸ میلی متر برخوردارند. از طرفی همانطور که می توانید در نام گذاری این سیم برق روکش پلاستیکی مشاهده نمایید این سیم برق دارای سطح مقطع ۲۵ میلی متر مربع است و با این نام نیز شناخته می شود. ولتاژ نامی سیم چند مفتولی ۱*۲۵ و سایر سیم های چند مفتولی ۴۵۰/۷۵۰ ولت تخمین زده شده است.

سیم چند مفتولی 1 در 240 روکش PVC

سیم های برق سری NYA همگی از نوع غیر قابل انعطاف هستند و در واقع هادی مسی و آلومینیومی به کار گرفته شده در این سری همگی در کلاس ۱ و۲ تهیه می شوند. سیم برق چند مفتولی ۱*۲۴۰ دارای هادی مسی با روکش پی وی سی است. این هادی مسی به صورت ۶۱ رشته مفتول مسی به قطر ۲.۲۵ میلی متر که در کنار هم تابیده شده اند تهیه می شود و نهایتا با عایق پی وی سی با ضخامت ۲.۲ میلی متر پوشانده شده و در آخر از قطر کلی ۲۵ میلی متر بهره مند می گردد. این سیم برق برای سیم کشی عمومی مناسب است و البته می توان آنها را با هادی آلومینیومی مورد استفاده قرار داد. استفاده از هادی آلومینیومی وزن سیم برق روکش پی وی سی را نسب به سیم مسی کاهش می دهد.

  1. سیم مفتولی 1 در 10 روکش PVC چه ویژگی‌هایی دارد؟ این سیم برق تک رشته غیر قابل انعطاف با روکش PVC است. از هادی مسی یا آلومینیومی با سطح مقطع ۱۰ میلی متر مربع ساخته شده است. دارای عایق PVC با ضخامت ۱ میلی‌متر و قطر تک رشته ۳.۵۷ میلی‌متر است. ولتاژ نامی آن ۴۵۰/۷۵۰ ولت است.
  2. سیم مفتولی 1 در 1.5 روکش PVC برای چه کاربری‌هایی مناسب است؟ این سیم برای سیم کشی ثابت در لوله و فضاهای خشک مناسب است. از هادی مسی یا آلومینیومی با قطر ۱.۴۲ میلی‌متر و سطح مقطع ۱.۵ میلی‌متر مربع استفاده می‌کند. عایق آن ۰.۷ میلی‌متر ضخامت دارد.
  3. ویژگی‌های سیم مفتولی 1 در 4 با روکش PVC چیست؟ این سیم دارای یک رشته مفتول مسی یا آلومینیومی با روکش پلاستیکی است. سطح مقطع آن ۴ میلی‌متر مربع و قطر هادی ۲.۲۷ میلی‌متر است. عایق ۰.۸ میلی‌متر ضخامت دارد و قطر خارجی آن ۳.۹ میلی‌متر است.
  4. سیم مفتولی 1 در 0.75 با روکش PVC چه مشخصاتی دارد؟ این سیم با هادی مسی با سطح مقطع ۰.۷۵ میلی‌متر مربع ساخته شده است. عایق PVC با ضخامت ۰.۶ میلی‌متر را دارد و قطر کلی آن تقریباً ۲.۲ میلی‌متر است. ولتاژ نامی آن ۳۰۰/۵۰۰ ولت است.
  5. برای چه کاربری سیم مفتولی 1 در 0.5 با روکش PVC مناسب است؟ این سیم با هادی مسی و سطح مقطع ۰.۵ میلی‌متر مربع برای کاربری‌های خاصیاب و آبیاری مناسب است. عایق PVC با ضخامت ۰.۶ میلی‌متر را دارد و قطر خارجی آن ۲ میلی‌متر است. ولتاژ نامی آن ۳۰۰/۵۰۰ ولت است.
  6. سیم چند مفتولی 1 در 120 روکش PVC چه خصوصیاتی دارد؟ این سیم دارای یک رشته با ۷ مفتول مسی به قطر ۱.۳۸ میلی‌متر است. سطح مقطع کلی آن ۱۲۰ میلی‌متر مربع و قطر خارجی ۸.۸ میلی‌متر است. مناسب برای مصارف عمومی و سیم کشی ثابت است.
  7. چرا سیم چند مفتولی 1 در 6 روکش PVC مناسب است؟ این سیم با ۷ سیم مفتولی مسی به قطر ۱.۳۸ میلی‌متر، مناسب برای کاربردهای خاصیاب و آبیاری است. قطر خارجی آن ۴.۸ میلی‌متر و سطح مقطع کلی ۶ میلی‌متر مربع است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *